Ceník dopravného a balného


Uvedené ceny dopravy jsou včetně nákladů na zabalení zásilky. Dále jen doprava. 

1.  Doprava je na území ČR volena s ohledem rozměry, hmotnost a povahu zásilky zejména přepravními službami, případně vlastním rozvozem dodavatele atd. Způsob dopravy může na vlastní odpovědnost stanovit také odběratel např. v objednávce, popř. dodatečně písemně e-mailem, dopisem atd.. Převzetí zboží je možno provést také osobně na provozovně A-LIGHT s.r.o., Vranovská 94, 614 00 BRNO, provozní doba Po-Pá 7.30-16.00 hodin.

2. Na území ČR: Obsahuje-li objednávka položku označenou DOPRAVA ZDARMA, pak v těchto případech hradí dopravní náklady celé objednávky na území ČR dodavatel.

3. Veškeré dopravní náklady mimo území ČR hradí odběratel a kalkulují se zvlášť dle dohody s odběratelem.

A-LIGHT s.r.o
Vranovská 94
614 00 BRNO

IČ: 27072738
DIČ: CZ27072738
Výpis OR: KS v Brně, odd C, vl.: 50052

tel.: 545 213 267
e-mail: info@a-light.cz
url: www.a-light.cz

---

Ve vlastním zájmu, věnujeme mimořádnou pozornost pečlivému balení zásilek.

Mimořádnou pozornost věnujeme pečlivému balení zásilek.
Zboží je baleno ve dvojitém obalu s tlumící vystýlkou. Stejně tak vnější obal, je z materiálu tlumícího nárazy.
Zásilky jsou označeny a připojištěny jako "Křehké"

Konce dlouhých předmětů, jsou opatřeny zesílenou tlumící bandáží.
Konce dlouhých předmětů, jsou opatřeny zesílenou tlumící bandáží.


Ukázka balení paletových zásilek.

Často kladené dotazy ze strany zákazníků k dopravě:

Otázka: Proč není možnost zasílání jinými zásilkovými službami než Českou poštou?

Odpověď: Naším zájmem je dodat zboží tak, aby došlo řádně a včas, zákazník byl spokojen a ani my neměli komplikace s vyřizováním možných škod. Zasílání objemných křehkých zásilek jako jsou svítidla je trochu jiná disciplína procesu balení, než poslat tričko v igelitovém pytlíku, nebo mobilní telefon, který je malý a už z výroby je celkem důkladně zabalen v originálním obalu a krabičku postačí zamotat do kousku strečovací fólie. Proto u nás jednak zásilky ve vlastním zájmu velmi důkladně balíme (viz fotografie výše). Také můžeme mluvit o zkušenostech se zasíláním s jinými službami. Denně zasíláme a přijímáme zásilky snad všemi zásilkovými službami co v ČR působí a máme možnost sronávat. Ikdyž o špatné pověsti ČP víme (ve skutečnosti to je podle statistiky úspěšnosti doručení na první pokus trochu mýtus), pak mnohem podstatnější pro nás je to, že ČP je jediný dopravce v této zemi, který zásilku pojistí na tzv. “křehké” a reklamaci také vyřídí. Ostatní dopravci v případu vzniku škody problém “odkopnou” jako špatně zabalené zboží, při čemž současně nedokáží správně zabalené zboží definovat. Aby byl na naší straně zajištěn dohled nad kvalitou balení zásilek, pak je celý proces balení trvale monitorován kamerami a my měli možnost zkontrolovat a doložit kvalitu balení. Pokud si zákazník přeje doručení jinou zásilkovou službou, lze v objednacím procesu do poznámky k dodání uvést požadavek na zaslání jinou službou.

Otázka: Proč není možnost zaslání pomocí služby "Zásilkovna"?

Odpověď: Výdejny služby "Zásilkovna" jsou často malé provozovny jako je trafika, malé prodejny atd., kde je umožněno vyzvedávání pouze malých zásilek, jako jsou mobilní telefony a podobně. Námi zasílané zásilky mají často objem 0,5cbm a ikdyž systém služby "Zásilkovna" výdejny rolišuje i podle objemu a váhy zásilky, docházelo by často ke změnám způsobu a místa doručení jak v rámci služby "Zásilkovna", nebo by se objem zásilky do podmínek služby "Zásilkovna" nevešel, kde buď bychom měli předem se zákazníkem odsouhlasenu změnu způsobu a místa doručení, což zdržuje proces odeslání, nebo pokud bychom změnu provedli sami podle logistických možností vzniklých objemem zásilky, pak by zákazník měl výhradu, že se změnou předem nesouhlasil a zásilku by třeba nepřevzal. Pro to máme systém doručování nastaven poměrně rigidně tak, abychom eliminovali počet změn doručení a současně byla zásilka pojištěna proti možným škodám.


Malé zásilky

Platí pro objednávky do hmotnosti 25kg a do objemu 0.7m3.

Standardní doručení.

Doprava a balné ČR: Česká pošta, platba dobírkou.

Služba: Česká pošta Balík do ruky. Doručení do 24 hodin od vyskladnění. Doprava po území ČR. V den expedice zašleme avizo o odeslání zásilky. Českou poštou lze doručit jen zásilky do 30kg. Zásilka je obvykle doručena v čase 07:00-16:00 hodin. Součástí služby je podání avíza příjemci zásilky před doručením telefonem. U služby v současnosti nelze požadovat stanovení hodiny doručení. V případě neúspěšného doručení zanechá doručovatel na místě doručení avízo o uložení zásilky na poště.

Cena 149,- Kč


Doprava a balné ČR: Česká pošta, platba při objednání.

Služba: Česká pošta Balík do ruky. Doručení do 24 hodin od vyskladnění. Doprava po území ČR. V den expedice zašleme avizo o odeslání zásilky. Českou poštou lze doručit jen zásilky do 30kg. Úhrada při objednání platební kartou EC/MC - Master Card, Maestro, VISA, VISA Electron, nebo předem bankovním převodem, nebo předem poštovní poukázkou na bankovní účet. Zásilka je obvykle doručena v čase 07:00-16:00 hodin. Součástí služby je podání avíza příjemci zásilky před doručením telefonem. U služby v současnosti nelze požadovat stanovení hodiny doručení. V případě neúspěšného doručení zanechá doručovatel na místě doručení avízo o uložení zásilky na poště.

Cena 149,- Kč

Osobní odběr na prodejně BRNO.

Osobní odběr zboží na prodejně BRNO, platba při objednání.

Zboží je možno odebrat na základě našeho aviza o stavu připravenosti, na provozovně A-LIGHT s.r.o., Vranovská 94, 61400 BRNO, provozní doba: Po-Pá, 07:30-16:00 hodin, parkování v areálu firmy. Mapa s možností plánování trasy. Úhrada při objednání platební kartou EC/MC - Master Card, Maestro, VISA, VISA Electron, nebo předem bankovním převodem, nebo předem poštovní poukázkou na bankovní účet.

Cena 0,- Kč


Osobní odběr zboží na prodejně BRNO, platba při odběru v hotovosti, nebo platební kartou.

Zboží je možno odebrat na základě našeho aviza o stavu připravenosti, na provozovně A-LIGHT s.r.o., Vranovská 94, 61400 BRNO, provozní doba: Po-Pá, 07:30-16:00 hodin, parkování v areálu firmy. Mapa s možností plánování trasy. Úhrada při odběru v hotovosti.

Cena 0,- Kč

Doprava do zahraničí.

Doprava a balné Slovensko, Česká pošta, platba při objednání.

Služba: Česká pošta Balík do ruky. Doručení do tří pracovních dnů od vyskladnění. V den expedice zašleme avizo o odeslání zásilky. Českou poštou lze doručit jen zásilky do 30kg. Zásilka je obvykle doručena v čase 07:00-16:00 hodin. Součástí služby je podání avíza příjemci zásilky před doručením telefonem. U služby v současnosti nelze požadovat stanovení hodiny doručení. V případě neúspěšného doručení zanechá doručovatel na místě doručení avízo o uložení zásilky na poště.

Cena 299,- Kč


Doprava do zahraničí EU, platba při objednání. Cena orientační, skutečnou dle povahy zásilky s Vámi dohodneme předem. Dopravné dle ceníku spedičních firem (PPL, DHL, DPD).

Cena dopravy včetně balného pro malé zásilky jen do 15kg, nebo rozměru 500x500x500mm vč. obalu. Úhrada při objednání platební kartou EC/MC - Master Card, Maestro, VISA, VISA Electron, nebo předem bankovním převodem (náklady mezinárodní bankovní transakce příjemce hradí plátce - volte OUR), nebo předem poštovní poukázkou na bankovní účet.

Cena 930,- Kč


Velké / Nadrozměrné zásilky

Platí pro zboží označené jako NADROZMĚRNÁ POLOŽKA

Platí pro objednávky s hmotností nad 25kg a objemu větším než 0.7m3.

Standardní doručení.

Doprava a balné ČR: Zásilková služba DHL, platba dobírkou.

Doručení obvykle do 24 hodin (následující pracovní den) od vyskladnění. Doprava po území ČR. V den expedice zašleme avizo o odeslání zásilky. Cena pro velké zásilky (palety). Další informace o službě DHL. Zásilka je obvykle doručena v čase 07:00-16:00 hodinU služby nelze požadovat hodinu doručení. U služby lze za příplatek požadovat podání avíza příjemci zásilky dispečinkem v den doručení telefonem. V případě neúspěšného doručení, kontaktuje doručovatel příjemce zásilky telefonem a dohodne náhradní termín doručení.

Cena 490,- Kč


Doprava a balné ČR: Zásilková služba DHL, platba při objednání.

Doručení obvykle do 24 hodin (následující pracovní den) od vyskladnění. Doprava po území ČR. V den expedice zašleme avizo o odeslání zásilky. Cena pro velké zásilky (palety). Další informace o službě DHL. Úhrada při objednání platební kartou EC/MC - Master Card, Maestro, VISA, VISA Electron, nebo předem bankovním převodem, nebo předem poštovní poukázkou na bankovní účet. Zásilka je obvykle doručena v čase 07:00-16:00 hodin. U služby nelze požadovat hodinu doručení. U služby lze za příplatek požadovat podání avíza příjemci zásilky dispečinkem v den doručení telefonem. V případě neúspěšného doručení, kontaktuje doručovatel příjemce zásilky telefonem a dohodne náhradní termín doručení.

Cena 490,- Kč

Osobní odběr na prodejně BRNO.

Osobní odběr zboží na prodejně BRNO, platba při objednání.

Zboží je možno odebrat na základě našeho aviza o stavu připravenosti, na provozovně A-LIGHT s.r.o., Vranovská 94, 61400 BRNO, provozní doba: Po-Pá, 07:30-16:00 hodin, parkování v areálu firmy. Mapa s možností plánování trasy Úhrada při objednání platební kartou EC/MC - Master Card, Maestro, VISA, VISA Electron, nebo předem bankovním převodem, nebo předem poštovní poukázkou na bankovní účet.

Cena 0,- Kč


Osobní odběr zboží na prodejně BRNO, platba při odběru v hotovosti, nebo platební kartou.

Zboží je možno odebrat na základě našeho aviza o stavu připravenosti, na provozovně A-LIGHT s.r.o., Vranovská 94, 61400 BRNO, provozní doba: Po-Pá, 07:30-16:00 hodin, parkování v areálu firmy. Mapa s možností plánování trasy. Úhrada při odběru v hotovosti.

Cena 0,- Kč

Doprava do zahraničí.

Doprava a balné SK: Zásilková služba PPL, platba při objednání.

Doručení obvykle do čtyř pracovních dnů od vyskladnění. V den expedice zašleme avizo o odeslání zásilky. Cena pro velké zásilky. Další informace o službě PPL Úhrada při objednání platební kartou EC/MC - Master Card, Maestro, VISA, VISA Electron, nebo předem bankovním převodem (náklady mezinárodní bankovní transakce příjemce hradí plátce - volte OUR), nebo předem poštovní poukázkou na bankovní účet.

Cena 590,- Kč


Doprava do zahraničí EU, platba při objednání. Cena orientační, skutečnou dle povahy zásilky s Vámi dohodneme předem. Dopravné dle ceníku spedičních firem (PPL, DHL, DPD).

Zásilky dopravy pro zásilky od 15kg do 35kg, nebo do rozměru 2000x350x350 mm vč. obalu. Úhrada při objednání platební kartou EC/MC - Master Card, Maestro, VISA, VISA Electron, nebo předem bankovním převodem (náklady mezinárodní bankovní transakce příjemce hradí plátce - volte OUR), nebo předem poštovní poukázkou na bankovní účet.

Cena 930,- Kč

Individuální cena dopravy

Platí pro velmi rozměrné a těžké položky, jako jsou např. stožáry veřejného osvětlení, označené jako INDIVIDUÁLNÍ DOPRAVA

Standardní doručení.

Doprava a balné ČR: Zásilková služba TOPTRANS, platba dobírkou, velmi rozměrné zásilky.

Doručení obvykle do 24 hodin (následující pracovní den) od vyskladnění. Doprava po území ČR. V den expedice zašleme avizo o odeslání zásilky. Cena pro velké zásilky (palety). Další informace o službě TOPTRANS. Zásilka je obvykle doručena v čase 07:00-16:00 hodin. U služby nelze požadovat hodinu doručení. V případě neúspěšného doručení, kontaktuje doručovatel příjemce zásilky telefonem a dohodne náhradní termín doručení.

Cena 1199,- Kč


Doprava a balné ČR: Zásilková služba TOPTRANS, platba při objednání, velmi rozměrné zásilky.

Cena 1199,- Kč