Osvětlení společného bytového prostoru - obývák, jídelna kuchyně

02. 03. 2015


Současný trend společných, propojených bytových prostor, t,j, obývacího pokoje, kuchyně a jídelny v rámci jednoho velkého prostoru, obvykle o ploše 30-80m2, nese specifické požadavky na řešení osvětlení takových místností. Základem je samozřejmě funkčnost osvětlení vyhovující jednotlivým potřebám užívání jednotlivých částí, t.j.

Obývací část: V obývací části je doporučeno osvětlení, které navodí příjemnou, útulnou atmosféru vhodnou pro odpočinek, či důvěrný rozhovor, které zajistí především vestavná, či přisazená, bodová svítidla v kombinaci se stojacími, či stolními dekorativními lampami. s případnou možností obměny scény t.j. např. na výkonné, plošné osvětlení, vhodné pro uvítání návštěvy, pohyb starších osob, úklid či domácí práce. Více k tématu třeba zde: http://www.e-light.cz/zprava/jake-osvetleni-vybrat-do-obyvaciho-pokoje/ 

Jídelní část: Volba osvětlení v jídelní části záleží na druhu uživatele. Rodiny s dětli a starší lidé, spíše preferují výkonné, plošné osvětlení jídelního stolu. Požitkáři raději upřednostní bodové osvětlení, kde bodovky umožní vyniknout lesku příborů, skla, talířů, které navodí slavnostní dojem. S bodovým osvětlením lze současně pro navození příjemné atmosféry stolování, kombinovat svíčky, jejichž smysl u plošného osvětlení zaniká.

Osvětlení kuchyně: Pro oblast kuchyně platí technická funkčnost, t.j. ideálně výkonné, plošně svítící NE bodové osvětlení, bez stínů na pracovní ploše, ale současně při rozsvícení osvětlení v oblasti kuchyně nesmí docházet k narušení intimní atmosféry zejména v části obývacího pokoje a jídelní části. 

Dalším problémem řešení osvětlení v takto velkém prostoru je skutečnost, že elektroprojektant doslova odbude práci tím, že pro každý sektor (kuchyně, obývací část a jídelnu) naprojektuje po jednom vývodu pro napájení osvětlení a výběr svítidel je pak pro dosažení potřebných hodnot silně omezen. Více třeba
zde: http://www.e-light.cz/zprava/osvetleni-obyvaciho-pokoje-jeden-vyvod/ 
a zde: http://www.e-light.cz/zprava/volba-spravneho-vykonu-svitidel-do-domacnosti/


A-LIGHT s.r.o.
Vranovská 1226/94
614 00 BRNO 
Česká republika 

IČ: 27072738
DIČ: CZ27072738
Výpis OR: KS v Brně, odd C, vl.: 50052
IČ provozovny dle zákona: 227/2009Sb, čl.: XXII, bod i,: 1000189538 
IČ stálé provozovny provozovny eet: 11
IČ virtuální provozovny eet: 31

url provozovatel: www.svetlo-svitidla-osvetleni.cz
e-mail: info@svetlo-svitidla-osvetleni.cz

tel.: +420 545 213 267 

Provozní doba:
Výdej a expedice objednávek: Po-Pá 7.30-16.00 hodin.
Parkování v areálu firmy.

Mapa: najdete nás zde
gps: +49° 12' 39.28", +16° 37' 45.87" cca 30 m severně od křižovatky ulic Vranovská / Lieberzeitova.
Parkování pro zákazníky v areálu firmy.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.