Box pro vestavná svítidla typu downlight TEKPF05, TEKPF06

29. 06. 2009Boxy pro vestavná svítidla řady TEKPF05 a TEKPF06 se používají k vytvoření prostoru pro svítidlo v případě realizaci sádrokartonových stropů půdních vestaveb, kdy hrozí zakrytí svítidla izolační rohoží - tepelnou izolací. 

Instruktážní video zde.Box se rovněž používá v případech, kdy vzniká nebezpečí přístupu prachu, pylin a dalších hořlavých nečistot k horkým částem svítidla. Dále se box aplikuje jestliže hrozí přístup prachu a dalších hořlavých nečistot k horkým částem svítidel. Boxy se rovněž používají jako příprava pro osvětlení instalovaného do litých betonových stropů. Do boxu lze vkládat kruhová, nebo čtvercová vestavná svítidla typu downlight, nejčastěji osazovaných žárovkami, zářivkami, výbojkami nebo LED. Typy boxu 05 a 06 se liší velikostí maximální velikosti montážního otvoru.

Hlavní přednosti univerzálních boxů TKPF05 a TKPF06: 
1. Možnost dodatečné instalace boxu po provedení záklopu sádrokartonového stropu díky možnosti dělení částí boxu tak, aby rozebraný box bylo možno do vyříznutého otvoru po dílech vložit a následně v otvoru bezešroubově rychle a spolehlivě zkompletovat pomocí zacvakávacího bajonetového mechanizmu.

2. Další výhodou boxů je, že prostřednictvím výměnného redukčního dílu (TEKPF GRILL05R, nebo TEKPF GRILL05Q) lze například u litých betonových stropů dodatečně stanovit tvar (čtvercové/kruhové) a rozměr montážního otvoru svítidla až po realizaci stropu. V případě rekontrukce po několika letech pak pokud již původně použitý typ svítidla není k dispozici, nebo při záměrné záměně svítidel za jiný typ se pouze vymění redukční díl TEKPF GRILL05R, nebo TEKPF GRILL05Q, bez nutnosti vysekání celého boxu a tím případného narušení vzhledu stropu, nebo dokonce statiky konstrukce stropu.


TEKPF 05 - pro kruhová, nebo čtvercová vestavná svítidla s rozměrem montážního otvoru pro svítidlo max 150mm, vnější rozměry: h=135mm, š=190mm, l=280mm, bez boxu pro předřadník.
TEKPF05


TEKPF
05T short - pro kruhová, nebo čtvercová vestavná svítidla s rozměrem montážního otvoru pro svítidlo max 150mm š=280mm, l=410mm s boxem pro předřadník.TEKPF 05T
- pro kruhová, nebo čtvercová vestavná svítidla s rozměrem montážního otvoru pro svítidlo max 150mm š=280mm, l=540mm s boxem pro předřadník .TEKPF GRILL05R Univerzální redikční díl pro svítidla s kruhovýmvým instalačním otvorem lze přizpůsobit pro rozměr montážního otvoru svítidla d=17mm - 145mm 
18x18mm - 98x98mm.TEKPF GRILL05Q Univerzální redikční díl pro svítidla se čtvercovým instalačním otvorem lze přizpůsobit pro rozměr
18x18mm - 98x98mm.
 

Postup instalace boxu do sádrokartonového stropu:

1. Vyvrtání otvoru.
 

2. Rozložení boxu na díly.
 

3. Vložení částí do vyvrtaného otvoru.
 

4. Kompletace částí v otvoru.
  

5. Fixace boxu šrouby.


6. Připojení a vložení svítidla.
 

V případě rozdílné velikosti montážního orvoru svítidel, lze použít redukční díl pro kruhová, nebo čtvercová svítidla. Příslušná velikost montážního otvoru se vystřihne v kruhové, nebo čtvercové masce.
  

Redukční díl se zhotoveným otvorem pro svítidlo se vloží do boxu
 

Redukční díl se po vložení do boxu překryje kitem, zabandážuje, zabrousí dle technologických postupů suché výstavby.
  


Kompletní katalog ve formátu pdf je zde (1,7MB).

Položky naleznete v eShopu zde.