Praktické zkušenosti s používáním autožárovek s vyšší svítivostí řady Nightbreaker v.s Light@day.

31. 10. 2008


Homologované autožárovky se zvýšenou svítivostí  H1 H3 H4 H7 H11 HB1 HB3 HB4 PY21W W3 W5 W21

Jelikož výrobci autožárovek v současnosti ke každému typu autožárovky (H1, H3, H4, H7, H11) nabízí řadu variant provedení, řada zákazníků se nás dotazuje na doporučení, který typ autožárovky v automobilech používat. V případě autožárovek fy OSRAM se jedná o řady:Night Breaker - Autožárovka se zvýšenou svítivostí až o 90% a namodralým světlem. Autožárovka je určena pro jízdu v noci, z důvodu zvýšené svítivosti je životnost o proti běžným autožárovkám nižší o 50%. Autožárovku lze jednoznačně doporučit v automobilech vybavených samostatnými světly pro denní svícení. Při kombinaci se světly pro denní svícení budou uživatelé s touto autožárovkou dlouhodobě spokojeni, jelikož vyjímečné vlastnosti nebudou zbytečně zmařeny při denním svícení. Autožárovku lze doporučit jak do potkávacích, tak dálkových světlometů.

Light@day - Autožárovka až 3x delší životností o proti běžným typům a vhodná pro celodenní svícení. Autožárovku lze doporučit do potkávacích světlometů.

Silver Star - Autožárovka se zvýšenou svítivostí až o 50%. Autožárovku lze doporučit jak do potkávacích, tak dálkových světlometů.

Cool Blue - Autožárovka se zvýšenou svítivostí až o 20% a namodralým světlem. Autožárovku lze doporučit jak do potkávacích, tak dálkových světlometů.

All Season - Autožárovka se zvýšenou svítivostí až o 30% s nažloutlým světlem, vhodná zejména do prostředí s častým výskytem mlhy. Autožárovku lze doporučit jak do potkávacích, tak mlhových světlometů.

Autžárovky se zvýšenou svítivostí řady NightBreaker, Cool Blue, SilverStar lze vedle použití v potkávacích světlech kombinovaných se světly pro denní svícení, jednoznačně doporučit do dálkových světlometů.

Aby jsme měli vlastní zkušenost, cca od r 2005 do současnosti, t.j. 10/2008 jsme na firemních vozidlech provedli několikaletý nereprezentativní test některých typů autožárovek, ze kterého vyplývají následující zkušenosti. Životnost autožárovek řady NightBreaker, SilverStar, CoolBlue je cca 6.000-8.000 km. Z hlediska životnosti se v autech s celodenním svícením osvědčily autožárovky řady Light@day, u kterých se životnost pohybuje 25.000 - 30.000 km.

Autožárovky levně.