Informace k dodacím lhůtám eShopu www.e-light.cz

03. 03. 2005


 

Včasným objednáním ubudou zbytečné problémy. 

 

Vážení zákazníci,

Ve snaze předejít možnému nedorozumění, zejména pokud se týká dodacích termínů části námi dodávaného sortimentu, pak před tím, než cokoli v tomto eShopu objednáte, věnujte prosím pozornost následujícímu sdělení. 

Vnímání on-line prodeje prostřednictvím eShopu, je takřka bez výjimky tuzemskou veřejností rozuměno jako zásilková služba s rychlým dodáním vysoko-obrátkového zboží, s dodací lhůtou nejlépe do druhého dne. Aplikace www.e-light.cz těmto podmínkám z velké části vyhovuje a i naše dodávky nejprodávanějších položek odpovídají standardům dodacích lhůt a očekáváním zákazníků v porovnání s ostatními tuzemskými eShopy, kde většinu položek plníme ve lhůtách 2-10 dnů od objednání, nebo provedení úhrady i přes to, že prodej svítidel ani zdaleka nemá tak kvalitní logistickou podporu jako mají velké, světoznámé značky spotřební elektroniky či bílé techniky, jelikož svítidla většinou vyrábí malí výrobci. Do oblasti rychlého dodání ve lhůtách 2-10 dnů u nás patří zejména dodávky nejfrekventovanějších typů svítidel ze sekcí standard, náhradní světelné zdroje, autožárovky a podobně, kde většinu položek vedeme v běžném množství skladem.  

Existují však i jiné perspektivní modely pojetí prodeje po internetu, které ze své podstaty dodávaného zboží a služeb nemohou být založeny pouze na prioritě obrátkovosti a schopnosti okamžité dodávky zboží, formou rychlého pře-prodání od výrobce tak, jak je postavena většina současných tuzemských eshopů. Tito on-line prodejci ve snaze zvyšovat svůj obchodní výsledek mnohdy prodávají už takřka vše od pověstného špendlíku, až po letadla, hlavně, když jde o produkt expedovatelný od druhého až desátého dne od objednání. Pokud bychom s tímto modelem chtěli soutěžit, pak byste v eShopu www.e-light.cz zřejmě nalezli jen několik set položek a jejich skladba by se navíc takřka ze dne na den výrazně měnila v závislosti na okamžitých zásobách u nás a u výrobců. I takovou aplikaci bychom mohli celkem snadno naprogramovat, ale nespatřovali jsme v takovém pojetí smysl a přínos současnému stavu. 

Aplikace eShopu www.e-light.cz vznikla zejména ve snaze zpřístupnit nejen nejběžnější, rychloobrátkovou nabídku prodávanou mnoha prodejci, ale hlavně nabídnout atraktivní, neokoukaný nebo specializovaný sortiment, co nejširšímu okruhu zájemců, jelikož by tato nabídka jinak v mnoha případech zůstala většině lidí nepřístupná, zavřená jen kdesi mezi deskami tištěných katalogů, jež jsou mnohdy vydávány v malých sériích, určených jen úzkému okruhu specialistů v oboru. Od dodávek tohoto sortimentu nelze v žádném případě očekávat dodání do tří dnů a mnohdy dokonce ne do čtyř týdnů, jelikož výroba řady výrobků započne teprve na základě objednané kombinace materiálů a elektrické výzbroje. Přes to však jejich prezentace a jejich objednání u nás má podle našeho názoru smysl, jelikož by jinak zákazník při hledání dodavatele strávil objížděním specializovaných dodavatelů významně více času a dodací lhůta by nakonec s velkou pravděpodobností nebyla jiná než u nás a s vysokou pravděpodobností by i výběr probíhal pouze na základě vyobrazení v katalogu, jelikož mnohdy není ani v možnostech výrobce vystavit všechny modely výrobku ve všech variantách ve svém podnikovém showroomu. Vzhledem k tom, že tyto výrobky jsou obvykle určeny pro vybavování staveb, jako jsou rodinné domy, reprezentativní prostory, kanceláře, průmyslové provozy a podobně, pak pokud zákazník alespoň trochu plánuje postup stavby a její vybavování, dodací lhůta v úrovni týdnů není v těchto případech překážkou tak, jak s tím obvykle nemáme problémy u námi realizovaných zakázkově dodávaných plnění na naší kamenné provozovně u individuálně projednávaných projektů, což je hlavní náplň dodávek společnosti A-LIGHT s.r.o.

 

Uvedením části naší nabídky na internet věc vnímáme zejména tak, že vystavení on-line katalogu je logickým krokem vývoje současného pojetí obchodu a služeb specializovaného sortimentu, avšak s podmínkou akceptování možných výkyvů dodacích termínů zákazníkem. To je také důvod, proč ani v budoucnosti  většinu sortimentu www.e-light.cz zřejmě nenajdete u typických internetových prodejců, jelikož jejich pověst stojí a padá na rychosti dodávky bez ohledu na druh prodávaného sortimentu. Stejně tak se v běžných eShopech obvykle nelze setkat například s možností sestavování cenových rozpočtů (popis této služby je zde, jakož i přiřazování komponenů k položkám tak, aby mohl vzniknout funkční celek, specializovaných článků týkající se aplikace svítidel v koupelnách zde, pomocníky při volbě světelných zdrojů v závislosti na teplotě chomatičnosti, stupně podání barev například zde a podobně.

 

Věřte, že naším největším zájmem je splnit dodávku zboží co nejdříve a v žádném případě se tímto nevyvazujeme z našich povinností s tím, že Vám touto zprávou určitě nechceme podsouvat dodací termíny v horizontech: až to bude, tak to bude. Tímto sdělením se Vám pouze snažíme ozřejmit naše reálné možnosti, abychom předešli případnému nedorozumění, nebo Vašemu zklamání.

___

O společnosti A-LIGHT s.r.o. a krátká historie firmy: Společnost A-LIGHT s.r.o. je specializovaný dodavatel osvětlovací techniky zejména pro stavby jako jsou rodinné domy, reprezentativní prostory, kanceláře, průmyslové provozy všech cenových relací. Dále se zabýváme systémy pro úspory elektrické energie a regulace osvětlení, systémy řízení budov, tzv. inteligentní domy a podobně. Jednatel společnosti jakož i technici firmy jsou osoby s elektrotechnickou kvalifikací a praxí v oboru. Měli bychom tedy být schopni kvalifikovaně zodpovědět veškeré technické otázky na patřičné úrovni v souladu s platnými ČSN-EN.

Historie podniku sahá do r 1993 a započala firmou Ludvík Málek, od r. 2005 z důvodu nárůstu velikosti podniku došlo k převedení aktivit na společnost A-LIGHT s.r.o.  Další informace naleznete na: www.a-light.cz  Historie firmy a zaměření činnosti firmy je zde: http://www.e-light.cz/news/view.php?id=155