Připravované novinky ve službách e-Shopu.

24. 12. 2006


Co připravujeme v r. 2007 nového? Půjdu na to zkrátka.

1. To, co jinde funguje už roky (a jinou možnost zákazníci v naprosté většině, vyjma PayPall a podobně ani nemají), my teprve nyní testujeme. Úhrada na dobírku je podle mne pouze jakási dočasná tuzemská (znouze cnost) anomálie. Ano, za nejzásadnější připravovanou novinku eshopu pro rok 2007 považuji příjem v tuzemsku nejpoužívanějších platebních karet EC/MC - Master Card, Maestro, VISA, VISA Electron. I když dosavadní testy jsou zdá se zcela bezproblémové a tzv. "ostrý" provoz můžeme spustit třeba hned, nechceme ponechat nic náhodě a intenzivně testujeme. Ostré spuštění služby příjmu platebních karet předpokládáme v průběhu 2. poloviny ledna 2007.

Provoz služby je zabezpečený podle nejmodernějších standardů.

Popis služby:

Přijímáme karty vydané asociací MasterCard International a Visa International umožňující svému držiteli bezhotovostní platby za zboží a služby v prostředí veřejné datové sítě Internet.

 

 


Použití elektronických karet VISA Electron a Maestro je možné pouze v případě, že to umožňuje Vaše vydavatelská banka. Dále některé banky vydávají tzv. virtuální karty, které jsou určeny výhradně k nákupu na internetu.

Pokud si nejste jisti o možnosti používání Vaší karty k platbě na Internetu, informujte se u své banky.

Platba kartou je bezpečná

  • Při akceptaci platebních karet využíváme 3D-Secure řešení, což je nejmodernější aplikace kartových Asociací MasterCard a Visa umožňující bezpečné platby kartou na internetu.
  • Údaje ze své platební karty zadáváte přímo bance.
  • Nikdo z našich zaměstnanců nemá přístup k údajům o Vaší platební kartě.
  • Jedná se o šifrovaný přenos dat prostřednictvím zabezpečeného protokolu HTTPS.

Jak probíhá placení?

Po kliknutí na "Zaplatit platební kartou" budete přesměrováni na platební bránu naší zpracovatelské banky, která Vás vyzve k zadání údajů o kartě: číslo platební karty, datum ukončení platnosti karty, a CVV2/CVC2 – poslední trojčíslí předtištěné na podpisovém proužku Vaší karty.

Po dokončení transakce budete opět přeměrováni zpět do našeho obchodu a o výsledku budete informováni e-mailem.

Pokud nám banka nepotvrdí platbu Vaší kartou, může to být z následujících důvodů:

  • Údaje o platební kartě nebyly vyplněny správně.
  • Na Vašem účtu nemáte dostatek finančních prostředků nebo jste již vyčerpali limit pro internetové transakce.
  • Vaše karta nemá povolené použití pro transakce na internetu. V tomto případě je nutné se obrátit na Vaši banku.

Konkrétní důvod uvidíte vždy po přesměrování zpět z platebního portálu na naše stránky.

2. Pro klienty eBanky bude spuštěna služba umožňující on-line úhrady pomocí eBanky. Služba on-line úhrad je popsána zde.

3. Další připravovanou službou je možnost sledování odeslaných zásilek on-line. Po odeslání zboží bude zákazníkovi společně s avizem o expedici zásilky automaticky předáno i podací číslo balíku a odkaz na službu sledování zásilky přepravce (pokud ji poskytuje).

Jelikož na vývoji aplikace a technických návazností na vnitřní informační systém v současnosti pracují 2 programátoři, lze očekávat celou řadu dalších vylepšení tak, aby nákup v eshopu byl uživatelsky co nejpříjemnější.