Vhodné osvětlení pracovní plochy kuchyšké linky.

20. 03. 2005


V případě, že potřebujeme osvětlit pracovní plochu kuchyňské linky u které nejsou instalovány horní skříňy, velmi často nastává problém jak tuto plochu vhodně osvětlit. Montáž standardního žárovkového nebo zářivkového svítidla svítícího do všech směrů na stěnu je ta nejhorší možnost, jelikož se svítidlo instalované nad pracovní plochou linky velmi často oslňuje. Za ideální lze pro tyto aplikace považovat svítidlo směřující světlo přímo na pracovní desku linky. Touto instalací zajistíme nejen nejlepší využití světla na pracovní desce linky, ale oslnění bude minimalizováno i v případě, že sedíme třeba u nedalekého jídelního stolu.


Je-li kuchyňská linka dlouhá nebo do L, lze svítidla spojovat pomocí lineárních a L spojek.
Pro osvětlení prostoru před kuchyňskou linkou nebo centrálního prostoru lze dodat svítidla hranolovitého tvaru v závěsném, přisazeném, nebo vestavěném provedení.

Svítidla lze vybavit elektronickými předřadníky s rychlým startem bez blikání. Elektronické předřadníky navíc prodlužují životnost zářivkových světelných zdrojů äž o 50% a šetří elektrickou energii o proti zářivkám s konvenčními předřadníky až o 15%.

Sekce svítidel vhodných pro osvětlení kuchyňské linky je zde.