Systémy řízení budov

Sběrnicové a bezdrátové radiové radiofrekvenční systémy pro komfortní řízení domácnosti.

Sběrnicový systém umožňuje zejména ovládání: osvětlení, rolet, markýz, vytápění,větrání, klimatizace a to včetně automatizovaných vazeb mezi jednotlivými zařízeními. Dále je možnost sledování spotřeby elektrické energie, plynu, vody atd. Se sběrnicovým zařízením lze dálkově komunikovat prostřednictvím mobilních telefonů a tabletů.

Bezdrátový systém - RF systém umožňuje podobně jako sběrnicové systémy ovládání: osvětlení, rolet, markýz, vytápění,větrání, klimatizace, dále možnost sledování energetické spotřeby až pěti zón a to včetně měření spotřeby elektrické energie, dále zařízení obsahuje bezpečnostní funkce - t.j. součástí je zabezpečovací zařízení pro ochranu budovy, únik plynu, zaplavení a pod.. Pomocí řídící jednotky - RoomManager lze rovněž dálkově komunikovat protřednictvím mobilního telefonu. Nejčastěji se dálková komunikace používá k ovládání topení, dálkové ovládání spotřebičů, obdržení informace poplachu (vniknutí do objektu), zaplavení, úniku plynu atd.

Další kategorií jsou systémy řízení osvětlení na konstantní hodnotu, které automaticky vyhodnocují přítomnost lidí na pracovišti a úroveň denního světla na pracovišti.

Články a informace k systémům řízení budov.

http://www.systemy-rizeni-budov.cz/