RF systém řízení budov

Bezdrátový systém EATON RF, XComfort

Bezdrátový systém - RF systém X-Comfort umožňuje bezdrátové ovládání: osvětlení, rolet, markýz, vytápění, větrání, klimatizace, garážových vrat, elektrické brány a dalších spotřebičů. Bezdrátové řešení umožňuje rozšiřování, nebo přemisťování prvků bez sekání nové elektroinstalace.

Další informace k energeticky úsporným systémům řízení budov zde.
Ukázka možností bezdrátového systému ovládání.

Vedle základních funkcí jsou k dispozici pokročilé služby, například:

Další funkce:
-Energetický management až pro 5 zón - číselné a grafické vyhodnocení spotřeby elektrické energie domácnosti buď pomocí bezdrátových modulů pro měření spotřeby, nebo bezdrátový přenos hodnot získaných z výstupu elektroměru na svorkách S0. Počet nezávislého vyhodnocení pro 5 zón umožňuje například samostatné měření spotřeby domu, samostatně vytápění domu, energetická náročnost provozu bazénu a stejně tak měření výroby el. energie solárních panelů atd.
-Bezpečnostní funkce - Room manager může plnit funkci zabezpečovacího zařízení obsahující 10 bezpečnostních senzorů. Aktivaci/deaktivaci lze rozdělit až do tří nezávislých zón. V případě poplachu (narušení objektu) může být odeslána SMS na libovolné číslo.

Dálková komunikace: Řídící jednotka - Room Manager může rovněž s uživatelem mimo budovu dálkově komunikovat protřednictvím SMS. Zařízení jednak může podávat informace o stavu nějakého zařízení, nebo může vykonávat pokyny prostřednictvím zaslaných SMS. Nejčastěji se dálková komunikace SMS používá:
Směrem k zařízení: K ovládání topení, dálkové ovládání spotřebičů odpojení/připojení závlahy, bezpečnostní odpojení např. žehličky, sporáku a podobně.
Směrem k uživateli: Zjištění stavu teploty v objektu, obdržení informace o poplachu (vniknutí do objektu), zaplavení, úniku plynu atd.

Komunikace mezi prvky (vypínači a spínacími jednotkami) probíhá ve vyhrazeném kmitočtovém pásmu. Tímto je zajištěna spolehlivost zařízení i pro náročné apliace, dosah jednotlivých prvků je cca 30m. Pro přenost informací na větší vzdálenosti se používají tzv. routery, které zajistí komunikaci mezi prvky až na stovky metrů. Takto lze realizovat aplikace i v budovách velkého rozsahu.